LİMONUN MUCİZESİ

Sağlığınız için her güne 1 bardak limonlu su ile başlayın!

Limon, C vitamini açısından mükemmel bir kaynaktır. Suda çözünen bir gıda olduğu için hücrelerimizin zarar görmesini engelleyen güçlü bir antioksidandır. İçerdiği flavanoid bileşenler ile hem kanser karşıtı hem de antibiyotik özelliklere sahiptir.

DETOKS
Limon suyu, sindirim sistemimizden toksinleri atar. Suya veya salataya eklenen limon suyu mide ekşimesi, şişkinlik, hazımsızlık gibi belirtileri azaltır. Sabahları içilen bir bardak limonlu su, karaciğer için çok etkili bir detoks sağlar.

ENFEKSİYONA KARŞI LİMON
Limon, içerdiği zengin C vitamini- anti-oksidan sebebiyle enfeksiyon düşmanıdır. Ilık limonlu su içmek enfeksiyonları engeller. İçerdiği antiinflamatuvar özellikleri ile limon suyu vücuttaki mantar, virüs-bakteriyi öldürür. Limon suyundaki sitrik asit, vücut metabolizmasında alkaliye dönüşür. Limonlu su, ürik asidi yok ederek iltihapları vücuttan uzaklaştırır.

ENERJİ
Gece uykusunun ardından sabah bedenimiz susuz kalır. Limonlu su, arındırıcı bir enerji kaynağıdır. Bedene oksijen- su sağladığı için güne enerji dolu başlamanıza sebep olur.

SAĞLIKLI DİŞLER
Diş ağrıları / diş eti rahatsızlıklarınız mı var? Dişinizi fırçaladıktan sonra limon suyuyla çalkalayın. Limondaki asit, bakterileri öldürerek dişi temizler ve diş etini güçlendirir.

CİLT DOSTU LİMON
Limondaki C vitamini, ciltteki kolajen yenilenmesine yardım eder, leke-kırışıklıkları azaltır. Cilde direk sürüldüğünde yaşlılık lekelerinin azaltılmasına yardımcı olarak cildinize doğal bir parlaklık sağlar. Metabolizma hızını da artıran limon, uygun bir beslenme-egzersiz ile birlikte kilo vermenize yardımcı olur.

KAHVE Mİ? LİMONLU SU MU?
Sabahları kahveyle güne başlamak yerine limon suyla başlayın. Kafein, bedeninizden suyla beraber sodyum, potasyum, kalsiyum ve magnezyum gibi besinler/elektrolitleri de atar. Güne bir bardak ılık limonlu suyla başlamak hem metabolizmanızı çalıştırır, hem de vücuda su kazandırır.

POTASYUM KAYNAĞI
Limon potasyum kaynağıdır. Bir elektrolit olan Potasyum, tüm hücrelerin çalışması için gereklidir. Kalp sağlığı, beyin-sinir sistemi aynı zamanda kas sağlığı için yararlıdır.

Sağlığınız İçin Her Güne 1 Bardak Limonlu Su İle Başlayın!Kaynaklar:
http://www.natural-cure.org/health-and-wellness/wonders-of-lemon/
Fotoğraflar: https://www.freepik.com
tr Turkish