NEFES (PRANAYAMA)
Mayıs 26, 2017
KURUMSAL DANIŞMANLIK / SEMİNERLER
Mayıs 26, 2017

MEDİTASYON

Meditasyon, zihni düşüncelerden arındırmak, anı yakalamaktır. Zihinde düşüncelerin söz konusu olmadığı bu bilinç durumunda ne geçmiş ne de gelecek vardır. Sadece ve sadece şimdi vardır. Zaman ve mekânın olmadığı sonsuz şimdinin içinde ise yalnızca “Ben” bilinci vardır.

Zihin yoluyla elde ettiğimiz bütün mutluluklar geçici aynı zamanda kısa sürelidir. Doğa tarafından kısıtlanmıştır. Tıpkı gölün yüzeyi dalgalarla çalkalandığında dibinin görülememesi gibi zihinde dalgalanan düşünce, istek/arzularla “öz”ü de görmek mümkün olmaz. Uzun süreli mutluluğa, gerçek huzura ulaşabilmenin yolu; zihni berraklaştırıp ötesine geçmektir. Böylece yanılsamalı yaşantı gerçeğe dönüşür.

Zamanın, mekânın, nedenselliğin var olmadığı bu gerçek durum; tanık olmaktır, özgürlüktür, duyarlılıktır, sessizliktir, uyanıklıktır, yaratıcılıktır, farkındalıktır, anlayıştır, keyiftir...

Meditasyon, zihni rahatlatmak için belirli bir konu veya mantra üzerinde konsantre olmak ya da deniz kıyısında olduğunu hayal etmek gibi imgeleme teknikleri değildir. Bunlardan çok daha derindir. Bir başka deyişle tarif edilemez: "İçe Yolculuk", "Hakikat'a Yolculuk" tur. "Gerçeğe Giden Yol"dur

Zihin yapısı öğrenilip tüm düşüncelerden arındırıldığında beyin dalgaları minimum seviyeye gelir, zihin berraklaşır. Sonunda kişi kendi sesini duyar, kendisini görür, kendi özüne ardından da Tanrı'ya ulaşır.

Ramaray Yoga ve Meditasyon Merkezinde, zihnin doğası/mekanizması somut örnekler ile uygulanabilir yöntemlerle açıklanmaktadır. Zihni gereksiz düşüncelerden arındırmak, iç huzuru yakalamak için gerekli meditasyon teknikleri sunulmaktadır.

Meditasyona Giriş Çalışması

Kendisini daha sağlıklı, mutlu hissetmek, iş-özel hayatında daha başarılı olmak isteyen herkesi Meditasyon Programlarımıza katılmaya davet ediyoruz.

Gerçek Meditasyon tekniklerini öğrendikten sonra yaşantınızın nasıl değiştiğine inanamayacaksınız.

Ramaray Yoga ve Meditasyon Merkezindeki Meditasyon programımız, meditasyona giriş çalışmasıyla başlar. Her yaştan herkes için uygun bir uygulamadır. 4 günlük bu çalışmada, teorik bilgi verilir, temel meditasyon tekniği gösterilir. Program, teorik bilgi-uygulamaları içeren toplu meditasyon çalışmalarıyla sürdürülür.

Toplu Meditasyon

Meditasyonla kendinize zaman ayırın. Meditasyon ile keyif, huzur, coşkuyla dolun. Düzenli yapılan meditasyon ile zihniniz keskin olur, yaratıcılığınız artar.

Grupça yapılan meditasyon, tek başına yapılan meditasyondan daha güçlü/etkilidir. Toplu Meditasyon Seansları haftada 1 günle başlar, 6 ay sonunda haftada 2 günle devam eder.

Ramaray Yoga ve Meditasyon Merkezinde yapılan toplu meditasyon seanslarında; meditasyon uygulaması yapılır, zihnin mekanizması açıklanır, ileri seviye meditasyon teknikleri öğretilir.

Dans Meditasyonu

Dans meditasyonu programımızda; hepinizi yaşamla dansetmeye davet ediyoruz...

Nefes, müzik ve dansın gücüyle içsel ritmini yakalayarak bastırılmış duygulardan özgürleşmek isteyenler için hazırlanan bu programda hayatın ritmini yakalayın, kendinizle ve yaşamla bütünleşin ...

Olumsuz yanlarınızı keşfetmenize yardımcı olan-onlardan arındıran, bastırılmış duygularınızı (korku, çekingenlik, öfke, endişe, tedirginlik, umutsuzluk, güvensizlik vb.) dışarı çıkartıp onlardan kurtulmanızı sağlayan, farkındalığınızı arttıran, derinlik kazandıran, konsantrasyonu güçlendiren, var olan potansiyelinizi ortaya çıkartan bir dans düşünün...

Dans meditasyonu programına Ramaray Yoga ve Meditasyon Merkezinde, meditasyon çalışmalarına devam edenler katılabilir.

tr Turkish