YAYINLARIMIZ

Hikayelerle Yaşama SanatıHikayelerle Yaşama Sanatı/ Ramaray.- Ankara: Sri Govinda Math, 2018.
192 sayfa.
"Her şey zihinde başlar, zihinde biter."
Uzakdogu, Hint, Iran, Türk ve Islam felsefelerinde ögretiler, hikâye biçiminde anlatılır ve aktarılır.
Bu kitap “Hikâyelerle Yaşama Sanatı”, degişik ülkelerde, çok eski zamanlardan beri anlatılmakta olan birbirinden degişik hikâye ve masalların derlenmesiyle hazırlanmıştır.
Her bir hikâye kendi içinde, derin anlamlar, bilgiler ve çok özel dersler taşımaktadır.
"Sizden bu kitabı okurken yapmanızı istediğim uygulama şudur:
Hikâyelerde verilen öğütleri eyleme çevirip, hemen hayatınızın bir parçası haline getirin.”
Ramaray Hakdan Agun

Yoga Bir Yaşam BilimiYoga: Bir yaşam bilimi / Ramaray.- Ankara: Sri Govinda Math, 1995.
266 sayfa.
Yoga’nın amacı, ruhun mükemmel bilinç yolunda ilerleyerek süper bilince ulaşmasını sağlamaktır.
Ramaray’ın eserinin amacı ise, yediden yetmişe herkesin Yoga’yla tanışmasını sağlamaktır.
Ramaray uzun yıllar sevgi ve disiplin içerisinde sürdürdüğü çalışmalarının meyvesi olan kitapta teorik ve pratik bilgiler yalın bir dille okuyucuya sunulmuştur.
Yoga, Karma ve Reenkarnasyon, Asana, Gevşeme, Nefes, Meditasyon, Beslenme, Enerji depolama, Zihni kontrol etme, Mantra, Bilinç üstü duruma ulaşma...
Tüm bunları ve daha fazlasını öğrenmek ve uygulamak için Yoga’nın özünü içeren değerli eseri Merkezimizden edinebilirsiniz. Ruh, zihin ve bedenle ilgili daha derin konulara doğru yol almak için Merkezimiz aracılığıyla Sripad Ramaray’a başvurabilirsiniz…

Srimad Bhagavad-gitaSrimad Bhagavad-gita: Güzel Tanrı'nın gizli hazinesi / Kutsal Lütufları Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj.
2. Baskı.- 376 sayfa; cep kitabı boyutunda
Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj'ın eşsiz açıklaması ve yorumu: İlahi Aşk Yolu'nu Açan Anahtar.

Bilincin öznel evrimiBilincil öznel evrimi / Kutsal Lütufları Srila Bhakti Raksak Sridhar
Dev-Goswami Maharaj.
160 sayfa.
Srila Sridhar Maharaj; batıdan Descartes, Berkeley ve Hegel'in görüşlerini; doğudan Buda, Shankara ve Sri Chaitanya ile kıyasladığı eserinde bilincin dünyanın ürünü [nesnel evrim] olmadığını, aksine dünyanın bilincin ürünü [öznel evrim] olduğunu açıklamıştır.

Sri Guru ve LütfuSri Guru ve Lütfu / Kutsal Lütufları Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj.
188 sayfa.
Srila Sridhar Maharaj, Evrensel Guru kavramını açıklıyor ve ferdiyetçi yaklaşımların akılsız tutuculuğunu yıkıyor. Geleneksel ve modern Guru kavramını, Gerçek Guru'nun nasıl tanınacağını, çeşitli mantraların anlamları, önemleri ve etkilerini anlatıyor.

Sri Krishna’yı, güzel gerçeği arayışSri Krishna’yı, güzel gerçeği arayış / Kutsal Lütufları Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj.
160 sayfa.
Sonsuzun Merkezine nüfuz eden bir yaklaşım.
Hristiyan mistisizminden ve Vedanta'dan başlayıp Goswami'lerin adanmışlık vecdine kadar ilahi farkındalığın mertebeleri keşfedilen eserde, İlahi Ses aracılığıyla ulaşılan aşkınlığın gizleri açıklanıyor. İçsel yolculuğunuz için cazip bir rehber.

İlahi Aşkın Altın Volkanıİlahi aşkın altın volkanı / Kutsal Lütufları Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj.
189 sayfa.
Mahaprabhu'nun yaşamı ve öğretileri: Sri Krishna'dan ayrı oluşun büyük ıstırabıyla Sri Chaitanya Mahaprabhu'nun kalbinden doğan vecd, volkanik patlamalar gibi aktı ve bu biyografide yer alan coşkun öğretileri [Sikshastakam], dudaklarından altın renkli lav ırmakları gibi yayıldı. İlahi Aşkın ruh hali üzerine yazılmış, kalplere işleyen bir eser.

İlahi Rehberlikİlahi rehberlik / Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj.
152 sayfa.
"Herkes, her yerde hayatını yemek yiyerek, uyuyarak, eğlenerek, korkarak ve kendini koruyarak harcar ve sonra ölür, tekrar doğar ve tekrar ölür. Oysa gerçek hayat bu değildir.
Gerçek hayat, ebedi değere sahip olan bir şey yaptığımız hayattır. Eğer bir kimse ebedi dünya ile bağlantısı olan bir şey yapabilirse, ebedi sonuç elde edecektir. O bağlantı; aşkın bilgi, bilinç ve faaliyet vasıtasıyla gelir. Bu nedenle Sri Guru'nun ilahi rehberliğini izlemekten başka yol yoktur." -Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj

Kalbin DiniKalbin dini / Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj; derleyen Sripad B.P. Siddhanti Maharaj.
115 sayfa.
Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın konuşmaları.

Kalp ve haleKalp ve hale / Kutsal Lütufları Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj.
78 sayfa.
"Daha yüksek dünyanın, öznel dünyanın bilinci var ve daha düşük dünyanın, nesnel dünyanın bilinci var. Daha düşük, nesnel dünya ile olan ilişki bizleri mutsuzluğa bağlar. Yüksek bilinçle ilişki ise, bizleri yukarıya çeker ve bizlere gerçek serveti sunar."

Sri Sri Prema Dhama Deva StotramSri Sri Prema Dhama Deva Stotram / Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj.
48 sayfa.
Srila Guru Maharaj'ın "Premadhama-deva-stotram" adlı eseri, Sri Chaitanya Mahaprabhu'nun oyunlarını ve ilkelerini yetmiş dörtlükte özetleyen önemli ve sağlam bir dayanaktır.

Yuvanın RahatlığıYuvanın rahatlığı / Kutsal Lütufları Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj.
48 sayfa.
İnsan yaşamının özel önemini anlatan, neşe içinde ölümsüz olma umudunu gerçekleştiren ve yaşamı her gün daha mükemmelle taşıyan pratik bir rehber.
Gerçek ruhani yaşama başlangıç niteliğindeki bu kitapçığı dikkatle ve içtenlikle okuyan kişi kesinlikle yararlanır, ilham bulur ve gerçek içsel mutluluk yaşamına ulaşma şansını elde eder.
 
 
 
 
tr Turkish